Exercise 23-13 Ceelo Company purchased at a cost of $9,095) and used 1,700 pounds of materials durin

 
   

Need your ASSIGNMENT done? Use our paper writing service to score better and meet your deadlines.  

Exercise 23-13 Ceelo Company purchased at a cost of $9,095) and used 1,700 pounds of materials during May. Ceelo's standard cost of materials per unit produced is based on 3 pounds per unit at a cost $5.50 per pound. Production in May was 477 units. Compute the total price, and quantity variances for materials. (Ro fecimal places, … 125.) Total Materials Variance Materials Price Variance Materials Quantity Variance Click If you would like to show Work for this questioni Open Show Wors